Ana Sayfa Ev Almak Ucuz, Faizsiz ve Taksitle Ev Sahibi Olmanın 5 Farklı Yöntemi

Ucuz, Faizsiz ve Taksitle Ev Sahibi Olmanın 5 Farklı Yöntemi

Ev sahibi olmak isteyen kişiler, bunun için en uygun yolları araştırmaktadır. Ev sahibi olmak isteyen kişiler, bankaların tekliflerini ve firmaların kampanyalarını yakından takip etmektedir. Vatandaşlar, bankaların ya da firmaların sunmuş olduğu teklifleri gözden geçirerek kredisiz ev alma imkanı bulmaktadır.

Ev sahibi olmak isteyenlerin başvuracağı 5 farklı yöntem şu şekildedir;

  • Konut kredisine ek konut indirimleri takip edilmelidir.
  • Farklı firmaların sunmuş olduğu, taksitli ev satışı imkanlarından faydalanmak
  • Konutlar lansman aşamasındayken indirimleri takip etmek.
  • Temelden konut almaya çalışmak
  • TOKİ projelerini takip ederek ev almaya çalışmak.

Bu yöntemler ev sahibi olmak isteyenlerin tercih etmiş olduğu yöntemler arasında bulunmaktadır. Hepsi birbirinden avantajlıdır. İsteğe göre seçim yapılabilmektedir.

İnsanlar Neden Taksitle Ev Alma Yöntemini Tercih Etmektedir?

Ev alma yöntemlerinden en çok tercih edilenlerden birisi de taksitle ev alma yöntemidir. Taksitle ev alma yöntemi değerlendirilerek, peşinatsız ev sahibi olmak mümkündür. Ev sahibi olmak isteyen kişiler, birikime ihtiyaç duymaktadır. Birikimi olmayan kişilerde banka aracılığıyla kredi almaya çalışmaktadır.

Bankadan kredi almaya gerek kalmadan, taksitle ev alabilmekte mümkündür. Bunun için yapılması gereken tek şey düzenli bir gelir olmasıdır. Düzenli geliri olan kişiler, aylık taksitlerini ödeyerek yıllar sonra ev sahibi olabilmektedir. Böylece kirada oturmaktan ve sürekli taşınmaktan da kurtulmaktadırlar. Özellikle nakit parası ya da birikimi olmayan kişiler bu yöntemi tercih ederler.

Taksitle Ev Alma Yönteminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kira öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olmak için, belirli şartlar sağlanmalıdır. İlk olarak yapılması gereken işlem, alınacak ev için aylık olarak ödeme planı oluşturulmalıdır. Buna göre giderler belirlenmelidir. Gider fazlaysa kısılmaya çalışılmalıdır. Bir yerlerden tasarruf ederek ev almaya çalışmak daha mantıklıdır.

Ev Sadece Taksitle Mi Alınabilir?

Ev almak isteyen kişiler, taksit yerine senetle ev almayı da tercih edebilmektedir. Taksit yöntemi sadece ev için değil, araba içinde geçerlidir. Taksitle araba almak isteyen kişilerde ödeme tutarlarını belirlemeli, harcamalarını ona göre yapmalıdır. Her ay yapılacak olan taksite göre harcamalar şekillendirilirse, evin borcu kısa sürede kapatılabilmektedir.