Ana Sayfa TOKİ TOKİ’den Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat!

TOKİ’den Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat!

TOKİ'den Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat!

Ev sahibi olmak hem barınma problemini çözmek ve hem de gelecek günlere en güzel yatırımı yapmak demektir. Ancak belirli bir birikim sahibi olmadan ev almak günümüz şartlarında, dar gelirli ve orta gelirli aileler için bir hayli zordur.

Bankaların faizli konut kredileri, geri ödemesi güç meblağlar oluşturduğundan, ev almak istiyorum diyecek herkes için çözüm üretemiyor. Banka kredisi ile taksitle ev almak mümkün iken bu yöntemde peşinatsız ev almak mümkün olmadığından insanlar banka kredisiz ev alma yöntemleri araştırıyor.

Ev Sahibi Olmak

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri barınma problemi. Kiracı olarak yaşamak kendisiyle birlikte birçok problemi de beraberinde getiriyor. Ev sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli ailelere konut projeleri sunan TOKİ gibi sistemler var. Ancak bu sistemlerde de peşinat ödeyerek ve vade farkına göre değişen oranlarda taksit ödeyerek ev sahibi olunabiliyor. Avantajlı imkânlarla konut sahibi olma imkânı sunan bu tür projelerden nasıl faydalanabilirim diye merak edenler için de farklı çözümler bulmam mümkün.

Faizsiz Ev Kredisi

Faizsiz ev kredisi imkânından faydalanarak ev sahibi olmak mümkündür. Tasarruf yaparak ev sahibi yapan sistemler aracılığıyla faizsiz ev kredisinden faydalanarak ev sahibi olunabiliyor.

Sisteme dâhil olarak;

  1. Tasarruf edeceğiniz miktarı belirliyor,
  2. Her ay birikimim yapmaya başlıyorsunuz.
  3. Sıra size geldiğinde veya kura yöntemi ile adınız belirlendiğinde, yapmış olduğunuz tasarrufla ev sahibi oluyorsunuz
  4. Kalan miktarı, kira öder gibi taksitle ödemeye devam ediyorsunuz.

Peşinatsız Ev Alma

Birikimle ev alma yönteminin en büyük getirilerinden biri hiç peşinat ödemeden, peşinatsız ev alma fırsatı sunmasıdır. Bu yöntemle faizsiz konut alma imkânı ile birlikte birde hiç peşinat ödemeden ev sahibi olunuyor.

Taksitle Ev Almak

Peşinat ödemeden, faiz ödemeden, kira öder gibi taksitle ev almak isteyenler bu imkâna kavuşuyor. Birikim yapılmasını sağlayarak, hiç faiz ödemeden, peşinat biriktirmek zorunda kalmadan, taksitle ev sahibi olmak için, tasarrufla ev sahibi yapacak projelere dâhil olunarak ev alınabilir. Üstelik taksitleriniz bitmeden evinize kavuşabilir evim evim benim evim derken, bir yandan da kira öder gibi taksitlerinizi ödemeye devam ederek birikiminizi yatırıma dönüştürebilirsiniz.