Ana Sayfa Ev Almak TOKİ’den 345 Lira Taksitle Ev Sahibi Olma İmkânı

TOKİ’den 345 Lira Taksitle Ev Sahibi Olma İmkânı

TOKİ'den 345 Lira Taksitle Ev Sahibi Olma İmkânı

Dar gelirli ailelerin konut problemlerini çözmek üzere projelere imza atan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı alt gelir grubuna hitap edecek yeni projelerini ilan etti. Türkiye’nin pek çok farklı kentinde hazırlanan projelere başvuru yapılarak ev sahibi olmak mümkün hale geldi.

Ev almak isteyen dar gelirli vatandaşlar için bugüne kadar pek çok proje hazırlayan TOKİ’nin, 2019 ve 2020 seneleri için ilan ettiği konut projeleri, resmi internet sitesi üzerinden ilan edildi.

345 Lira Taksitle Ev Sahibi Olma

Evim evim güzel evim diyen şanslı insanlar arasına katılmak isteyen dar gelirli ailelere, TOKİ tarafından 345 TL taksitle ev almak fırsatı sunuluyor.

En ucuzu 104 bin Türk Lirası bedelle satışa sunulacak evler 75 ve 85 metrekare yüzölçümüne sahip olacak. En küçüğü 2+1 olması planlanan evlere sahip olmak için 20 yıla kadar taksit imkânı da sunulacak. En az %10 – %12 peşinat ödemesi yapılması istenen evler için, ödenecek peşinat oranına göre taksit miktarları değişecek. Son başvuru tarihinin, 31 Aralık 2019 olduğu projelere başvuru tarihini kaçırmamaya dikkat edilmelidir.

Peki, TOKİ tarafından satışa sunulacak olan evlere sahip olmak için başvuru şartları neler?

Başvuru Koşulları

Ev almak istiyorum diyenler, ev sahibi olmak için fırsat bekleyenler için TOKİ’nin projelerine başvuru koşulları şöyle;

  • 25 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Hane halkı gelirinin aylık toplam miktarının 5.500 TL’den az olması
  • Daha önce TOKİ konut projelerinden ev almamış olmak
  • Projenin bulunduğu il ve ilçe merkezinde ikamet etmek ya da nüfusa kayıtlı olmak
  • Başvuru yapacak olan kişinin kendisi, eşi ve çocuklarına ait konutu bulunmamak

Bu koşulları sağlayan herkes başvuru yapabiliyor. Ayrıca şehit yakını olanlar, gaziler ve engelli vatandaşlarda TOKİ’nin konut projelerine başvuru yapabiliyor, tasarrufla ev sahibi olma avantajından yararlanıyor.

Peşinatsız Ev Alma

Tasarruf yapma şansı bulamamış kişilerin peşinatsız ev alma fırsatı, birikim yaparak ev sahibi olma imkânı sunan sistemlere dâhil olmalarıyla mümkün hale geliyor. Bankalardan kredi çekemeyenler için faizsiz ev kredisi imkânından faizsiz konut avantajından faydalanarak ev sahibi olmak da imkân dâhilinde. Bunun için, uygun koşullar sağlayan katılımla ev sahibi olma çözümlerine başvuru yapılmalıdır.