Ana Sayfa Ev Almak Tasarrufla Ev Sahibi Olmanın Altın Kuralları

Tasarrufla Ev Sahibi Olmanın Altın Kuralları

Kiracı Faizsiz Kredi Alabilir Mi

Ev sahibi olmak hemen herkesin hayalini süsler. Ancak yüksek faiz oranları ev alma hayali kuran bireyleri kara kara daha düşündürmektedir. Konut fiyatlarının yüksek olması da insanları taksitle ev almak konusunda bir arayış içine girmelerine sebep oldu. Buna paralel olarak günümüzde pek çok firma tasarrufla ev alma anlayışı ile hizmet vermeye başlamıştır. Buna göre 20 ila 480 kişilik gruplara dâhil olmak koşuluyla başvuran herkes ev sahibi olabilmektedir.

Tasarrufla Ev Alma Nedir?

Tasarrufla ev alma, firmaların ev almak istiyorum diye başvuran müşterilerine çeşitli ödeme kolaylığı sağladığı bir yöntemdir. Faizsiz konut alma yöntemiyle ülke genelinde birçok kişi ev sahibi olma fırsatı yakalamıştır. Firmalar bu süreçte konut satın alma talebinde bulunan bireylere bütçe ayarlaması yapar ve aylık tasarruf miktarını belirler. Ayrıca kişi ödemelerde ilerleyen zamanlarda yeniden yapılandırma talep edebilmektedir.

Avantajları Nelerdir?

Kredisiz ev alma düşüncesi olan kişiler için oldukça avantajlı bir durumdur. Ev almak isteyen bireyler sistemde yer alan seçeneklerden kendilerine uygun olanı seçebilmekte ve kişinin bütçesine veya ödeme şekline göre ayarlama yapılabilmektedir. Ayrıca bu yöntem ile sadece ev değil, taksitle araba alma imkânı da sağlanmaktadır.

Tasarrufla Ev Alma Yolları

Tasarrufla ev yönteminde firmaların müşterilerine sunduğu farklı satın alma ve ödeme seçenekleri vardır. Buna göre ev satın alma başvurusunda bulunan bireyler peşinatsız ev alma veya peşinat ödemeli ev seçeneklerinden uygun olanı seçme hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra kişinin aylık gelir durumuna göre faizsiz ev kredisi olanağı da sağlanıyor. Kişilerin aylık taksitlendirme ve vade koşulları gelir durumuna göre şekillendirilmektedir. Ayrıca sıra tespitli ev alma yöntemi veya serbest planlı yöntemlerden de herhangi biri seçilebilmektedir.

Birikim Yapmanın Önemi

Birikim yapmak tasarrufla ev satın almak isteyenlerin ödemelerini kolaylaştırması açısından son derece önemlidir. Birikim, az olanı çok yapmaya vesile olur ve peşinat ödemelerinde büyük bir rahatlık sağlar.

Evim evim sistemi ile sizlerde bütçenize uygun seçeneklerden yararlanarak uygun ödeme şeklini belirleyebilirsiniz. Yüksek faizli kredi veya peşinat ödemeden ev sahibi olmak istiyorsanız bu yöntemle rahatlıkla başvurabilirsiniz