Ana Sayfa Bir Evim Var Tasarruf ile Kolay Ev Sahibi Olma

Tasarruf ile Kolay Ev Sahibi Olma

tasarruk-konut-kredisi-ev-almak

Ev sahibi olmak ve kira ödeme sorunundan kurtulmak için ilk aşamada düşünülen en güzel çözümler arasında genelde ev almak gelir. Ev almak için her bireyin kredi yükü altına girmesine gerek yoktur. Evim evim gibi olanaklar sayesinde kolaylıkla ev almak için taksit ödemeye başlayabilirsiniz. Faizsiz ev kredisi kullanma şansı olmasını isteyenler için de son derece önemli bir uygulamadır. Ev almak istiyorum cümlesini kullanan insanların akıllarına gelen faizle kredi çekme fikrini değiştirebilir. Tasarruf yaparak ev almak isteyenlerin peşinat biriktirdikten sonra hemen bankadan kredi çekmesi %0.98 faiz oranlarında bile iki katı ödeme yapmak anlamına gelir. Taksitle ev almak daha cazip bir seçenek olacaktır.

Ev Almak İçin Yapılacaklar

Ev almak isteyenlerin ilk olarak yapması gerekenlerin başında ev alma amacıyla birikimler yapmak gelir. Birikim yapmak ev taksitlerine girilmediği durumlarda gözden kaçan bir uygulama olabilir. Bunun için kredisiz ev alma seçenekleri de değerlendirmeler arasında yer almalıdır. Faizsiz konut imkanı sağlayan sistemler her geçen gün daha da büyüyen firmalar tarafından desteklenir. Yine de peşinat isteyenler söz konusu olacaktır.

Peşinatın Çözülmesi ve Oranları

Yasalar gereği bankalardan ev için kredi almak durumunda olduğunuzda %10-20 oranında peşinat ödemesi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Peşinatsız ev alma konusunda sistemlerden yararlanmayı seçtiğinizde ise sadece sistemlere katılım payı ödemeleri yapmak zorunda kalırsınız. Çekilen kuralar sonucunda sıra size gelinceye kadar zorunlu birikim yapmanız da sağlanır.

Tasarrufun Amacı Nedir?

Tasarruf yaparak hem ev hem de araba ikilisi kazanılabilir. Bunun için tasarrufla ev alma fikri araba fikri kadar yakındır. Faizlerden kurtulmak isteyenler özel teşvikleri bekleyerek veya kendilerine uyan en güzel sistemi deneyerek kazanç elde edebilirler. Taksitle araba alınmasını sağlayan ve aynı şekilde işleyen firmalar da vardır.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tasarruf yapmak veya peşinat biriktirmek yerine hemen bir sisteme kayıt olmak veya taksitle ödemeler yapmaya başlamak sizi ev sahibi olmaya bir adım daha yaklaştırır. Ev sahibi olmak için atılan tüm adımlar son derece önemlidir.