Ana Sayfa Ev kredisi Konut Kredisi Kullanarak Ev Sahibi Olmak Mantıklı Mı?

Konut Kredisi Kullanarak Ev Sahibi Olmak Mantıklı Mı?

Konut Kredisi Kullanarak Ev Sahibi Olmak Mantıklı Mı

Tasarruf yapmak, ev almak, kira ödememek her kiracının hayalidir. Ev almak istiyorum, peşinatsız ev alma şansım da yok, şimdi ne yapacağım diye düşünenler, evim evim diye düşünmekten kendini alamıyorlar.

Konut Kredisi Kullanmak Ne Kadar Mantıklı?

Elinde bir miktar peşinatı olan, almak istediği konutun değerinin %20’si oranında peşinat biriktirebilenler oldukça şanslı. Çünkü güncel %0,99 faiz oranları ile 2019 son çeyrek kampanyaları oldukça cazip fırsatlar sunmakta. Bu oranlar ile evin bedelinin %20’sini ödemek kaydı ile taksitle ev almak oldukça mantıklı.

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak İsteyenler Ne Yapmalı?

Günümüzde hayat zor, herkes kenara para koyamayabiliyor. Tasarrufla ev alma konusunda her birey şanslı değil.

  1. Ev kirası,
  2. Mutfak Masrafı,
  3. Elektrik Faturası
  4. Su Faturası
  5. Telefon Faturası
  6. Doğalgaz Faturası
  7. Çocuğun Okul Masrafları

Sürekli ve sürekli gelen onlarca masraf bir araya gelince birikim yapmak, para biriktirmek de bir hayli zorlaşıyor.

Para Biriktiremiyorsam Ne Yapmalıyım?

Yukarıda sayılı ve dahası masraflara sahip olsanız dahi ev sahibi olmak imkânsız değil. Aklınızda bir acaba oluşmuş olabilir. Faizsiz ev kredisi, faizsiz konut gibi bir fikir de canlandırmış olabiliriz. Aslına bakarsanız faizsiz ev kredisi mümkün değil, ancak faizsiz konut kesinlikle bir opsiyon. Sizde para biriktiremediğinizden yakınıyorsanız, yapmanız gereken tek şey bu opsiyondan yararlanmak olacak.

Faizsiz Konut İmkânı Nedir?

Faizsiz konut sahibi olmak istiyorsanız imece usulü çalışan, faizsiz ve peşinatsız ev almak isteyenleri bir araya getiren ve bir araya getirdiği insanlardan her ay ödeyebileceği taksit tutarı kadar ödeme yapılmak sureti ile gruplar oluşturan firmalara başvurmanız gerekir. Bu firmaların çalışma prensibi oldukça basit. Biriktiremeyeceğiniz peşinat yerine, cüzi bir miktarda katılım, çalışma bedeli karşılığında size yardımcı olan bu firmalar oldukça güvenilirler.

Piyasada bu imkânı sunan, 6-7 kadar firma mevcut. Kalbinizden geçen, gönlünüze ve cebinize hitap eden, size sayısız seçenek sunan firmayı bulduğunuzda her ay ödeyebileceğiniz rakamı belirtip, kişi sayısına göre bir gruba dahil olacaksınız. Akabinde taksitlerinizi ödeyip çok kısa bir zaman sürecinde ev sahibi olabilirsiniz.