Ana Sayfa Ev Almak İzmir’de Ev Sahibi Olmak İçin Kredisiz Yöntemler

İzmir’de Ev Sahibi Olmak İçin Kredisiz Yöntemler

Eğer İzmir’de yaşıyor ve kredisiz ev sahibi olmak istiyorsanız bazı yöntemleri uygulamanız gerekmektedir. Ev alırken başvurulan yollar arasında banka kredileri yer alır. Bu yol oldukça masraflı bir yoldur. Nedeni ise gerisinde ödeyeceğiniz yüksek faizlerdir. Bu yüzden çoğu insan ev alımı sırasında banka kredisi çekerken tereddüde düşmektedir. Banka kredisi le ev almanın sonucunda ayrıca evinizin üzerine ipotek konulmaktadır.

İzmir’de faizsiz, kredisiz ve peşinatsız ev almak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler şunlardır; tasarruf ile ev sahibi olma yöntemi ve taksit ödeyerek ev sahibi olma yöntemlerinden birini tercih etmeniz gerekir. Bu yöntemlerin uygulanış oldukça basittir. Ayrıca kredi çekmenize veya yüksek faiz ödemelerine de maruz kalmayarak ev sahibi olmak istiyorsanız bu yöntemlerden birini seçebilirsiniz

İzmir’de Tasarruf Yöntemini Kullanarak Ev Alma

Tasarruf yaparak siz de ev sahibi olabilirsiniz. Belirli bir birikim sonucu dilediğiniz evin sahibi olabilirsiniz. İçin yapmanız gerekense düzenli birikimdir. Bunun sonucunda hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Kiracıya ev adı altında kullanılan yöntemlerden biri olan tasarrufla ev alma yönteminde dikkat etmeniz gereken bazı durumlar söz konusu olmaktadır.

Tasarruf yaparken dikkat edilmesi ve uyulması gerekenler şunlardır:

  • Tasarruf yaparken sabırlı olmalıyız.
  • Birikim için gelirimiz içerisinde ayırabileceğimiz en yüksek tutarı ayırmalıyız.
  • Tasarruf için tüm ihtiyaçlarımız da büyük oranda kısıtlamaya gitmeliyiz.
  • Aşırı ve gereksiz harcama yapmaktan kaçınmalıyız.
  • Her ay yapılan tasarrufu güvenli şekilde korumalıyız.
  • Tasarruf yani birikimimiz içerisinden herhangi bir şekilde harcama yapmamalıyız.

Tasarruf yönteminde dikkat edilmesi gereken kurallara uyarak siz de en kısa sürede sıfır faizle ev satın alabilirsiniz.

İzmir’de Taksit Yöntemini Kullanarak Ev Alma

Aylık eşit taksitler ödeyerek kendi evinizi satın alabilirsiniz. Üstelik alacağınız evin hem ödeme vade sayısını hem de taksit tutarını siz belirleyebilirsiniz. Bu sayede aylık ödemeler de zorluk yaşamayarak senetle ev alıyormuş gibi eşit taksitler ödeyerek ev satın alabilirsiniz. Faizsiz, kredisiz ve sıfır peşinatla ev sahibi olmak istiyorsanız saymış olduğumuz bu yöntemlerden size en uygun olanını seçerek ev satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.