Ana Sayfa Ev Almak İstanbul’da Kredi Çekmeden Nasıl Ev Alırım?

İstanbul’da Kredi Çekmeden Nasıl Ev Alırım?

Kredi borç faizlerinin arttığı günümüzde çoğu kişi ev almaktan vazgeçmektedir. Bunun en önemli nedeni ise sürekli yükselen ev fiyatları ve faiz oranlarıdır. Ev fiyatlarının sürekli yükselmesi ve faiz oranlarının da bir o kadar yüksek olması nedeni ile çoğu insan ev sahibi olamamaktadır.

Gelirlerinin çoğunu kira için veren insanlar ev almak için konut kredisi çekemeyecek hale gelmiştir. Fakat kira öder gibi ev sahibi olmanın bazı yolları ortaya çıkmıştır. İnsanlar yükselen faiz oranları yüzünden kredi çekmeden ev alma yolları araştırmaktadır. Bunun için en çok kullanılan ev alma yolları bulunmaktadır. Bu yollar ise sırasıyla taksitle ev almak ve tasarruf ev almak yöntemleridir.

Taksit Yöntemi İle İstanbul’da Kredi Çekmeden Nasıl Ev Alınır?

Taksit yöntemi ile ev almak faize bulaşmadan ev alma yöntemleri arasında en çok kullanılan bir yöntemdir. Taksitle ev almanın en iyi tarafı ise vade sayısını ve ödeyeceğiniz taksit tutarını kendiniz belirliyor olmanızdır. Bu özelliği ile diğer tüm kredisiz ev alma yöntemlerinden ayrılmaktadır. Bu yöntem sayesinde geliriniz ne kadar ise taksit tutarını belirleyebilirsiniz. Ayrıca yine gelirinize göre alacağınız evin taksit vade sayısını belirleyebilirsiniz. Taksitle ev alma yöntemi oldukça kullanışlı ve hayallerinizdeki evi almak için oldukça kullanışlı ve basit bir yöntemdir.

Tasarruf Yöntemi İle İstanbul’da Kredi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?

Tasarruf yöntemi kullanarak faizsiz ev almak istiyorsanız biraz sabırlı olmanız gerekecektir. Tasarruf yaparak yine aynı şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Tasarruf yöntemi kullanarak istediğiniz evin sahibi olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Çünkü tasarruf yapmak göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Bunun için yapmanız gerekenler ise şunlardır.

Tasarruf yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Tasarruf için öncelikle bir rakam belirlemelisiniz.
  • Belirlemiş olduğunuz rakamı gelirinizden ayırarak tasarrufa konu etmelisiniz.
  • Zorunlu harcamalar ve ihtiyaç dışında diğer giderlerinizi kısmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra yapmış olduğunuz tasarrufları düzgün şekilde muhafaza etmelisiniz.
  • Önemli olan şeylerden biri de ayırmış olduğunuz tasarrufun içinden harcama yapmamanız.

Yukarıda sayış olduğumuz tasarruf için dikkat edilmesi gereken kurallara uyulduğu takdirde siz de dilediğiniz kredisiz, faizsiz sahip olabilirsiniz.