Ana Sayfa Ev Almak İstanbul’da Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

İstanbul’da Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

istanbulda-faizsiz-konut-kredisi-nasil-alinir

İstanbul’da artan konut fiyatları ile birlikte av almak oldukça pahalı hale gelmiştir. Bu yüzden insanlar ev almak oldukça zorlanmaktadır. Bunun yanı sıra banka artan konut kredisi faiz oranları ile birlikte çoğu insan ev alma hayalinden vazgeçmiştir.

Günümüzde insanlar genel olarak ev kredisi ya da bankların vermiş oldukları diğer krediler yardımı ile bir şeyler almaktan kaçınmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise yüksek konut fiyatları ve sürekli yükselen banka faiz oranlarıdır. Bunun önüne geçmek ve insanların ev sahibi olmasını sağlayabilmek için bazı yöntemler kullanılmaktadır.

Özellikle günümüzde çoğu insan bu yöntemler ışığında ev sahibi olmaktadır. Eğer siz de faizsiz konut almak istiyorsanız bu yöntemlerden dilediğini kullanarak istediğiniz evin sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemler ise sırasıyla taksitle ev alma yöntemi ve tasarruf yöntemi ile faizsiz ev alma yöntemleridir.

Taksit Yöntemi Kullanarak İstanbul’da Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Bu yöntem oldukça basit ve taksitle ev alma yöntemi sayesinde siz de kira öder gibi evinizin sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemde insanları kendine çeken en önemli iki unsur şunlardır.

Birincisi taksitle ev alırken taksit tutarını ev sahibi olarak siz belirliyorsunuz, ikincisi ise yine evinizin sahibi olarak vade sayısını da siz belirliyorsunuz. Bu sayede gelirinize göre ve ödeme gücünüze göre ev almak kolay hale gelmektedir. Ayrıca taksit öderken de zorluk yaşamazsınız.

Tasarruf Yöntemi Kullanarak İstanbul’da Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Bu yöntem ne kadar basit görünse de uygulaması taksitle ev alma yöntemine göre biraz daha zordu. Çünkü tasarruf yapmak bir birikim ve bir hali sabır gerektiren bir işlemdir. Tasarruf yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar şu şekildedir.

Tasarruf yöntemi kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • Öncelikle tasarruf yapacağınız miktarı belirlemelisiniz. Her ay belirlemiş olduğunuz tutarı direkt olarak tasarrufa ayırmalısınız.
  • Diğer harcamalarınız kısarak yalnızca zorunlu harcamalarınıza yönelmelisiniz. Bu sayede tasarrufunuzu artırabilirsiniz.
  • Ayrıca en önemli noktalardan biri ise yapmış olduğunuz tasarrufu düzenli ve güvenli şekilde muhafaza etmeniz gerekir. Bunun için herhangi bir bankadan yardım alabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz noktalara dikkat edildiğinde siz de tasarruf yöntemi kullanarak hem konut kredisi çekmeden hem de banka kredilerine bulaşmadan ev sahibi olabilirsiniz.