Ana Sayfa Ev Almak İstanbul’da Ev Sahibi Olmak İçin Peşinatsız Yöntemler

İstanbul’da Ev Sahibi Olmak İçin Peşinatsız Yöntemler

Metropol şehir İstanbul’da; ev almakta, yaşamakta oldukça zor ve pahalı. Son dönemlerde yaşanan emlak piyasasındaki %3,2 oranındaki düşüşleri fırsata çevirmeniz zamanı geldi. Siz de kira öder gibi ev sahibi olmak için hayal kurmaya başlayabilirsiniz. Gerçekleşecek olan bu hayalinize ulaşmak içi peşinatlı ya da peşinatsız başvuru durumunuzu değerlendirmeniz gerekiyor.

İstanbul’da Ev Fiyatları

İstanbul’da ev fiyatları semtlere göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda ev seçiminde kat mülkiyetli ve kat irtifaklı olarak ayrı fiyatlar görmeniz mümkün. Ev almak için yapacağınız plana bu durumu da dahil etmelisiniz. İstanbul’da taksitle ev al yöntemleri gün geçtikçe artıyor. Birçok finans firması, inşaat firması ve bankalar tarafından kolaylık tanınıyor.

İstanbul’da Faizsiz Ev Almak

İstanbul’da faizsiz ev almak için yapmanız gerekenler mevcut. Bu konuda çeşitli yöntemler geliştirmeli ve size en uygun olanı belirleyerek hedefinize doğru ilerlemelisiniz.

Bu yöntemler;

  • Birikim yapmak
  • Tasarruf yapmak
  • Faturalarınızı azaltmak
  • Finans firmaları sistemine dahil olmak
  • Yüksek peşinatta kalan ödemeyi en kısa vadede yapmak

Bu yöntemlerle ev almanız hatta %0 faiz ile cebinizden kuruş çıkarmamanız mümkün. İnşaat firmaları bu konuda kısa vadeye %0 faiz avantajı sağlıyor.

Faturalarınızı Kısın

Fatura; en fazla gidere sahip, el yakan, ay sonunda elinizden tüm paranın uçmasına sebep olan bir ödemedir. O halde tasarrufa faturalarınızı düşürmekle başlayın. İki internet faturanız varsa bir adete düşürün. Suyu harcamayın ve elektriği kapatın. Doğalgazınızı olabildiğince kısın. Ay sonunda ciddi bir tasarruf miktarına sahip olacak ve elinizdeki bu tasarrufları peşinat için kullanacaksınız. Üstelik ekstra gelire gerek kalmayacak.

Araba Peşinata Sayılır Mı?

Peşinatınız yoksa yöntemlerden birisi mevcut aracınızı peşinata saymak olabilir. Hata birikiminiz ya da bir aracınız yoksa dert etmeyin. Her şeyin bir yolu var. Ev uzun vade birikime ihtiyaç duyarsa, araba daha kısa vadede alınır. Öyleyse senetle araba alıp borcunu ödeyip daha sonra peşinat olarak değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ev almak uğruna gireceğiniz bazı borçlar katlanılabilir borç statüsündedir. Sonunda evinizi alacak ve borcunuz bittiğinde aracınıza yine ulaşabileceksiniz.