Ana Sayfa Ev Almak İstanbul’da Banka Kredisiz Taksitle Ev Nasıl Alırım?

İstanbul’da Banka Kredisiz Taksitle Ev Nasıl Alırım?

İstanbul’da yaşıyorsanız ve banka kredisi çekmeden ev almak istiyorsanız yazımızı okumalısınız. Günümüzde banka kredileri çekerek ev almak oldukça zor hale gelmiştir. Bunun en öneli iki nedeni vardır. Birinci nedeni, aşırı yükselen faiz oranlarıdır. İkinci nedeni ise her geçen gün yükselen ev fiyatlarıdır.

Neredeyse hemen her gün ev fiyatlarının arttığı günümüz koşullarında bir de bankadan kredi çekerek ev almak olukça zorlaşmıştır. Bunun önüne geçebilmek ve ev sahibi olabilmek için bazı yollar geliştirilmiştir. Bu yollardan ikisi taksitle faizsiz ev alma yolu ve tasarruf yöntemi kullanarak ev satın alma yoludur. Bu yöntemler sayesinde çoğu insan banka kredi borcuna bulaşmadan ev satın alabilmektedir. Ayrıca faizsiz ev almak isteyenler için mükemmel bir fırsattır.

Taksitle İstanbul’dan Nasıl Ev Alabilirim?

Taksitle ev almak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler oldukça basittir. Ayrıca taksit yönteminin müşterilerine sağlamış olduğu birden fazla avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları şöyledir. Öncelikle taksitle almak istediğiniz evi seçiyorsunuz daha sonra eve ödeyeceğiniz vade sayısını ve taksit tutarını da kendiniz belirliyorsunuz. Bu sayede hem gelirinize göre bir taksitlendirme işlemi yapıyorsunuz. Hem de taksitleri öderken ayrıca bir zorluk çekmemiş oluyorsunuz. Taksitle ev alma ya da daire alma dışında en çok kullanılan bir diğer yöntem de tasarruf yaparak ev satın alma yöntemidir.

Tasarrufla İstanbul’dan Nasıl Ev Alabilirim?

Bu yöntemi uygulamak ne kadar zor da olsa sonunda kendi evinizin sahibi olacağınız fikri ile kolay hale gelmektedir. Bu sayede aylık gelirinizin belli bir kısmını tasarrufa konu ederek istediğiniz evin sahibi olabilirsiniz. Banka kredisiz, faizsiz ev satın almak istiyorsanız bu yolu kullanabilirsiniz. Bunun için tasarruf yapmanın bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edildiğinde düzenli ve kısa sürede fazlasıyla tasarruf yapmış olursunuz. Tasarruf yapmanın püf noktaları şu şekildedir.

Tasarruf yapmanın püf noktaları:

  • Öncelikle her ay yapacağınız tasarruf miktarını belirlemelisiniz.
  • Her ay geliriniz elinize geçer geçmez tasarrunuzu ayırmalısınız.
  • Daha sonra ise zorunlu harcalar dışında tüm harcamaları kısarak gelirinizden olabildiğince fazla tasarruf yapmaya çalışmalısınız.
  • Diğer giderleriniz en aza indirmelisiniz.
  • Yapmış olduğunuz tasarrufu ise düzgün muhafaza etmelisiniz.

Tasarruf yöntemi ile yukarıda saymış olduğumuz bazı özel noktalara dikkat ederek siz de faizsiz, kredisiz ve hiç peşinat ödemeden İstanbul’da ev sahibi olabilirsiniz.