Ana Sayfa Faizsiz Sistemler Faizlerden Kurtulmanın Tek Yolu Tasarruf İle Ev Sahibi Olmak

Faizlerden Kurtulmanın Tek Yolu Tasarruf İle Ev Sahibi Olmak

Faizlerden Kurtulmanın Tek Yolu Tasarruf İle Ev Sahibi Olmak

Tasarrufla ev sahibi olmak sadece Ankara, İstanbul ya da İzmir gibi büyük şehirlere özgü bir özellik değildir. Türkiye’nin her yerinde tasarrufla ev sahibi olunması mümkündür. Yani şehir, semt, bölge gibi unsurlar fark etmeksizin isteyen istediği yerden ev almaya karar vererek bu kararı doğrultusunda tasarrufla ev alma programına başvurabilir. Özetle kişi nerede yaşarsa yaşasın “Ev almak istiyorum” demesi bu sisteme dahil olması için yeterlidir. Ev sahibi olmak için, bunu istemek ve bu sisteme dahil olmak her daim önceliktir.

Faizlerden Kurtulmanın Tek Yolu

Ev sahibi olmak için taksitle ev almak seçeneğini tercih edenlerin uygulayabileceği en makul yöntem, şüphe yok ki tasarrufla ev sistemine dahil olmaktır. Bu sistemin pek çok avantajı bulunmaktadır. Örnek olarak faiz ya da buna benzeri altından kalkmanın ev sahiplerini zorlayacağı külfetler hiçbir zaman söz konusu olmayacaktır. Nitekim faizsiz ev kredisi ile konut sahibi olmanın da tek yolu budur ve bu sistemi sıradan bir konut kredisinden ayıran unsur da esasen faizin olmamasıdır. Yani bu sistemi faizsiz konut kredisi olarak nitelendirmek de yanlış bir tabir olmayacaktır.

Taksitler ve Ödeme Planında Müşteriye Öncelik

Bu sistem içerisinde ev alma için taksitlerin miktarları ve süreleri de ev sahipleri tarafından belirlenecektir. Elbette bu hizmeti sunan firmalardan destek alınarak çok daha mantıklı bir birikim yapmak da mümkün olabilecektir. Her ne kadar bu bir kredisiz ev sistemi ve planlamalar bireye özel gerçekleştirilebilecek olsa dahi bir profesyonelden yardım almakta da yarar vardır.

Profesyonel Destek İhmal Edilmemeli

Bu alanda bir profesyonel olan Evim Evim, iş ortaklarına bu alanda destek olacak, en makul ve en kolay yoldan, keza taksitler ile ödeme sürelerini de dikkate alarak uygun bir ödeme planı meydana getirecektir. Bir defa daha ifade edilmesi gerekir ki bu faizsiz konut planına içerisinde yer alan her türlü unsur iş ortaklarının beklentilerini karşılayacak ve taleplerini ön planda tutacak şekilde düzenlenecektir.

Birikim Olması Şart Değil

Bahsedilen peşinatsız ev alma sisteminin en büyük artılarından bir tanesi de herhangi bir birikime gerek olmamasıdır. Ancak bunun tam aksi şekilde, bu sistem birikim yapılmasına da bir teşvik olarak ifade edilmelidir. Ne de olsa normal şartlar altında birikim yapması neredeyse imkansız olan kimseler; bu sistem sayesinde kendilerini birikim yapmaya, tasarruf etmek zorunda ve borçlu hissedeceklerdir. İşte bu nedenle ev sahibi olmak için belki de gerekli olan tek şey bu sisteme göz atmaktır. Elbette taksitle araba sisteminde de benzer uygulamalar geçerlidir ve bu sistem de yer yer taksitle araba sistemine benzetilebilir.