Ana Sayfa Ev Almak Ev Sahibi Olmanın En Avantajlı Yolları

Ev Sahibi Olmanın En Avantajlı Yolları

Önemli görülen bir diğer seçenek ise ev almakta acele etmemeniz gerektiğidir. Krizlerin olmadığı, ekonominin dinamik dönemlerinde ev sahibi olmanın daha uygun olacaktır. Zaman kavramını iyi kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Ev Sahibi Olmak

Yatırım yapmak, kullanmak veya kiraya vermek için insanlar ev sahibi olmak istiyorlar ancak ev sahibi olmaya ön yargılı yaklaşıyorlar. Vatandaşa uygulanan ödeme planları doğru şekilde anlatılmalı ve endişeleri yok edilmelidir. Kira ödemek insanları başta çok fazla zorlamasa da ileride daha fazla bir yük haline geliyor. Bu yüzden ev sahibi olacağınız her ihtimali değerlendirmeniz gerekiyor.

Başlıca ev sahibi olmanın en avantajlı yolları şunlardır;

  • Öncelikle alacağınız evleri liste yapabilirsiniz.
  • Bitmiş bir evi tercih edin.
  • Ev için en uygun zamanı bekleyin.
  • Araştırma yapın.
  • Her ne olursa olsun beklentinizi düşük tutun.

Senetle Ev

Ev sahibi olmanın birçok yollarından biri de senetle ev sahibi olmaktır. Ev satın almanın kolaylaştığı bu dönemlerde faizsiz, kefilsiz, masrafsız ev sahibi olmak isteyenler bu yola başvuruyor.

Öncelikle senet evi satın aldığınız firma ile yapılır. Firmanın güvenilir olması ve referans kaynaklarının araştırılması sizin için önemli olacaktır. Bir diğer önemli konu ise evin veya inşaatın yapı ruhsatını ve sigortalanma durumunu olup olmadığına dikkat ediniz, emin olamıyorsanız uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Almaya karar verilen ev için uzun vadede senetler yapılmalıdır.

Kiracıya Ev

Kiracıyla ev konusunda uygun bir sözleşme yapılmalı ve imzalatılmalıdır. Evden çıkarma konusunda kiracının şüphesi giderilir. Kiracıya ev satılırken de kira sözleşmesinin öncesinde feshi gerekir. Daha sonra ev sahibi ile kiracı aralarında satım sözleşmesi imzalar. Geriye kalan iş için tapu kütüğüne giderek başvurmak yeterlidir. Kiracılarda oturduğu evin kolayca sahibi olabilirler.