Ana Sayfa Ev Almak Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Devlet Desteği

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Devlet Desteği

birikim-ev-pesainatsiz

Ev almak ve ev sahibi olmak için devlet bazı kanunlar ile teşvik çıkarır. Konut hesabı açarak 15 bin liraya kadar devlet desteği alma imkanına sahip olabilirsiniz. Günümüz şartlarında ev sahibi olmak biraz zor görünse de önlem alarak ve tasarruf ederek ev sahibi olmak mümkündür. Devlet desteği ile ev alma artık hayal olmaktan çıkıyor. Günümüz şartlarında ev almadan önce iyi bir araştırma yapmak ve gerekirse danışmanlık almak en doğru olandır. Tabi bu arada birikim yapmak seçeneğini de atlamamak gerekir.

Ev Sahibi Olmak İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Devlet desteği kredisiz ev almak isteyenler için muhteşem bir avantajdır. Açtığınız konut hesabına 30 bin lira yatırın ve 3 yıl kalmayı garanti edin. Her ay en az 250 lir yatırma zorunluluğu vardır. İlk defa evlilik yapmış olmanız ve üzerinize tapu olmaması gerekir. Faizsiz konut için 3 yılın sonunda ciddi bir rakamı denkleştirmiş olursunuz. Devlet desteğine ek olarak kendi bütçenizi ayarlayabilir ve birikim yapmaya devam edebilirsiniz.

Konut Projelerine Başvurun

Devlet düşük gelirli ailelere konut projesi kapsamında peşinatsız ev alma imkanı sunar. Ev almak istiyorum fakat gücüm yetmiyor demeyin. Konut projelerini araştırın ve şartları yerine getirin. Çok uygun ödeme koşulları ile sizin de evim evim diyebileceğiniz bir yuvanız olsun. Ödenen rakamı taksit olarak değerlendirin. Hayatımızın her alanında taksit ödediğimiz bir gerçektir. Taksitle araba alırken neden ev almayın.

Aylık Ödeme İle Ev İmkanı

Taksit sistemi olarak da bilinen bu yöntemi genelde inşaat firmaları tercih eder. Ödeme koşulları kısa vade olarak planlanır. Önden peşinat isteyenler ve peşinatsız işlem yapan firmaları araştırın. Faizsiz ev kredisi ancak taksit imkanı ile mümkündür. Taksitle ev almak ödemeleri uygun miktarlar olduğu zaman çok cazip bir tekliftir.

Tasarruf Yaparak Ev Almak

Tasarruf yaparak ev almak için boş zamanlarınızı değerlendirin. Ek iş yaparak gelen kazancınıza dokunmayın ve yatırım hesabınızda değerlendirin. Hayat kalitenizi düşürmeyin, fakat çok lükse de kaçmayın. Tasarrufla ev almak sizi maddi olarak yormaz. Ev sahibi olmak için sizlere önerdiğimiz yöntemleri araştırın ve başvurunuzu yapın.