Ana Sayfa Bir Evim Var Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin Tavsiye: Taksitle Ev Alınır Mı?

Ev Sahibi Olmak İsteyenler İçin Tavsiye: Taksitle Ev Alınır Mı?

tasarruf-ev-al

Kira ödemekten bıkan ve ev sahibi olmak isteyenler bazı tasarruf tedbirleri ile ev sahibi olabilirler. Günümüz koşullarında para artırmak ve birikim yapmak zor gibi görünse de bazı önlemler ile yapılabilir. Ev almak istiyor ve faizsiz ev kredisi arıyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Evim evim güzel evim neden sizin olmasın?

Ev Almak İçin Kredi Şart Mı?

Günümüzde ev almak denilince akıllara ilk olarak ev kredisi gelir. Ev almak istiyorum fakat faiz ödemek istemiyorum diyorsanız tasarruf ederek ev sahibi olabilir veya diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ev almadan önce yavaş yavaş bir köşede para biriktirin. Birikiminizi vadeli veya fon hesaplarında değerlendirin ki değer kaybetmesin. Be kadar çok peşin paranız olursa ev almak o kadar kolaylaşır. Birikim yapmak zor gibi görünse de o parayı borç olarak görün.

Taksitle Ev Alınır Mı?

Büyük firmalar taksitle ev almak isteyenlere büyük avantajlar sunar. Belli bir peşinat verdikten sonra aylık taksitlerle ev alabilirsiniz. Halk arasında buna temelden girme projesi denir. Güvendiğiniz inşaat firması olduktan sonra daha inşaat halindeyken taksitleri ödemeye başlarsınız. Birikim yapmak ve ev alma zor değildir. Doğru strateji ve doğru fikir sizi ev sahibi yapabilir.

Birikim Yapılarak Ev Alınır Mı?

Günümüz şartlarında birikim yapmak zor gibi görünse de aslında çok kolaydır. Birikim yapmak için bu fikre inanmak gerekir. Birikim için ayrılan para borç olarak görülmelidir. Güne girebilir ve günden gelen parayı döviz ve altında bekletebilirsiniz. Kredisiz ev imkanı için birikim şarttır. Faizsiz konut yapan şirketler öncesinde peşinat isterler.

Peşinat Vermeden Ev Alınır Mı?

Peşinat vermeden ev sahibi olmak mümkündür. Peşinatsız ev alma için daha inşaatın başlamamış olması gerekir. Bazı inşaat firmaları arsayı aldıktan sonra daireleri satışa çıkarır. Her ay belirli miktarda inşaat bitene kadar ödeme yaparsınız. Bunun İçin sizlerden peşinat alınmaz. Peşinat parası taksitlere yansıtılır. Tasarrufla ev ve taksitle araba için bütçenizi, gelir ve giderinizi kayıt altına alın. Normal yaşantınızdan geri kalmayın ama gereksiz yere de harcamayın. Ev sahibi olmak isteyenler yazımızı mutlaka okumalıdır.