Ana Sayfa Ev Almak Ev Sahibi Olmak İsteyen Vatandaşlar Ucuz Ev Almanın 5 Yolu

Ev Sahibi Olmak İsteyen Vatandaşlar Ucuz Ev Almanın 5 Yolu

Ev sahibi olmak isteyenlerin bazı yöntemlere başvurması gerekmektedir. En çok bilinen yöntemlerden birisi TOKİ sistemidir. TOKİ sistemiyle ev sahibi olmak diğer seçeneklere daha kolaydır. Konut projelerinin lansmanlarını takip ederek de ev sahibi olabilmek mümkündür. Lansmanda olan evler daha uygun fiyatlarda olmaktadır.

Bu da kolay bir şekilde ev sahibi olma imkanı tanır. Ayrıca bazı markalı konut projelerini takip ederek de ev sahibi olunabilir. Böyle dönemlerde evler daha uygun fiyatlarda olduğu için daha kolay ev sahibi olunabilir. Faizsiz ev satışı yapan firmaları takip ederek de ev sahibi olabilmek mümkündür. Böyle dönemlerde peşinatsız ev alabilmek de mümkündür.

Ev Sahibi Olmak İsteyenler Neye Dikkat Etmelidir?

Ev sahibi olmak isteyenler bazı konuları da dikkate almalıdır. Böylece daha avantajlı bir ev alınabilir.

Ev alacak kişiler,

  • Evin krediye uygunluk şartlarını incelemelidir.
  • Beğenmiş olduğunuz tüm seçenekleri incelemelisiniz.
  • Piyasa değeri ile sizden istenilen tutarı kontrol etmelisiniz.
  • -Alacağınız evin üzerinde haciz ya da ipotek kaydı olup olmadığını incelemelisiniz.
  • Sosyal alanlara yakınlığını ya da ulaşım araçlarına yakınlığını kontrol etmelisiniz.

Bu durumları dikkate alarak ev alırsanız sonradan pişman olmak zorunda kalmazsınız.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Birçok kişi ev sahibi olurken kira öder gibi ev sahibi olmayı ister. Çünkü bazıları toplu para verebilecek güce sahip değildir. Bunun içinde azar azar tutarlarda ödeme yöntemlerine yönelirler. Kiradan kurtulmak isteyenler onun yerine kendi evlerine kira öderler. Son ödeme gerçekleşince de ev sahibi olurlar.

Bu yöntemle ev sahibi olmak isteyenler banka kredilerinden de faydalanabilirler. Bankalar ev sahibi olmak kişilere %75 oranında kredi desteği sağlayabilir. Size 10 yıl boyunca ödeyebileceğiniz krediler vererek ev sahibi olmanızı sağlarlar. Bu yöntemi tercih eden kişilerinde ceplerinde bir miktar para olması daha avantajlıdır. Cebinizde paranız yoksa kredi tutarının fazlasını alarak bankaya uzun süre kredi ödeyebilirsiniz.

Ev Sahibi Olurken Kredi Alınmalı Mı?

Mal sahibi olmak isteyen bazı kişiler için kredi kaçınılmazdır. Peşinatsız araba ya da ev almak isteyen kişiler krediye başvurabilirler. Birikmiş parası olmayanlar için kredi almak çok avantajlıdır. Bankaların sunmuş olduğu imkanları inceleyerek bankalardan kredi alabilir ve ev sahibi olabilirsiniz. Bankaların zaman zaman yaptığı kampanyaları takip ederek kısa sürede evinizi alabilirsiniz.