Ana Sayfa Ev Almak Ev Sahibi Olmak İsteyen Emekliler Dikkat!

Ev Sahibi Olmak İsteyen Emekliler Dikkat!

ev-almak

Ülkemizde emeklilik koşullarının ağırlığı ve maaşların da düşük olması emeklilerin ev sahibi olmasında büyük sorun yaratmaktadır. Emekliler giderlerinden küçük küçük tasarrufla ev alma şansı bulabilir. Tasarruflarınıza göre belirlediğiniz taksit tutarları ile faizsiz ev kredisi öder gibi yeni evinize kavuşabilirsiniz. Emekliyim bir evim yok ve ev almak istiyorum diyenler için muhteşem bir fırsat vardır. Evim evim küçük taksit tutarları ödenerek ev sahibi olma hayallerinizi gerçeğe çeviriyor. Küçük tasarrufları yatırıma çevirmek için tamamen faizsiz taksitle ev almak isteyenler hiçbir koşul olmadan bu sisteme dahil olabiliyor.

Kredi Kullanmadan Ev Sahibi Olun

Emekli olanların kredi kullanmadan ev sahibi olmaları kendi belirledikleri taksit tutarlarını ödeyerek mümkündür. Hiç birikimi olmayanlar da sisteme giriş yaparak peşinatsız ev alma fırsatı yakalıyor.

Kredi kullanmadan ev sahibi olmanın sağladığı üstünlükler şöyle sıralanabilir;

  • Faiz yükünden kurtulmak
  • Kefil sıkıntısı çekmemek
  • Peşinat sorunu yaşamamak
  • Taksit erteleme fırsatı
  • Dosya, ipotek ve komisyon masrafı yok

Tüm bu avantajların yanında sistemden çıkmak isteyenler birikimlerini geri alma hakkına sahiptir. Ödemede güçlük çektikleri dönemlerde taksit erteleme fırsatı da sunulmaktadır.

Ev Almaya Karar Vermek

Ev almak denilince herkesin aklına konut kredisi kullanmak gelebilir. Fakat konut kredisi kullanmak evin değerinin en az 2 – 3 katı kadar faiz ödemeyi kabullenmek demektir. Bunun anlamı ise kendinize bir tane ev alırken evinizin aynısından 2 veya 3 tane bankalara hediye etmektir. Çünkü faizsiz konut kredisi bulmak imkânsızdır. Bu yüzden ev sahibi olmak için öncelikle faiz yükünü ortadan kaldırmak gerekir.

Ev Almak için Birikimin Önemi

Ev almak isteyenler elinde bir miktar birikim bulunması her zaman avantaj sağlayacaktır. Tasarruf ederek bir kenara attığınız tutarları peşinat olarak ödemek kalan borcunuzun daha erken bitmesini sağlar. Evim evim sistemine peşinat ödeyerek giriş yapanlar kendi aralarında yapılan çekiliş ile kısa sürede evlerine kavuşma şansını yakalayabilir. Sistemin kendisi de zaten birikim yapmak için özel bir fırsattır. Dilediğiniz zaman veya ödeme güçlüğü çektiğinizde birikimlerinizi alarak sistemden ayrılma hakkınız mevcuttur.