Ana Sayfa Ev Almak Ev Sahibi Olmak İsteyen Asgari Ücretli ve Dar Gelirliler İçin Konut Kredisi...

Ev Sahibi Olmak İsteyen Asgari Ücretli ve Dar Gelirliler İçin Konut Kredisi Faiz İndirimi

Ev sahibi olmak sadece belirli gelir durumuna sahip kişilere özel bir imkan değildir. Dar gelirli ve asgari ücretle çalışan bireylerin diğer gelir gruplarından daha fazla eve ihtiyacı vardır. Ev kiralarının yüksek olduğu günümüzde, asgari ücrete göre zaten aile geçindirmek çok meşakkatli. Bu nedenle taksitle ev alma yöntemi tüm dar gelirliler için hayallerin gerçek olması anlamına geliyor.

Nasıl Taksitle Ev Alınır?

Dar gelirli vatandaşlara, asgari ücretle çalışanlara yönelik olarak sunulan ev projeleri ile taksitle ev alabileceksiniz. Evin içerisine kısa sürede yerleşerek kira yerine, eviniz için ödeme yapacaksınız. Belirli bir peşinatı olan vatandaşlara özel olarak daha kısa vadede taksit imkânı bulunuyor.

Faizsiz Araba ve Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Herkesi istediği ayaklarının yerden kesecek, ancak ekstra maliyeti olmayacak faizsiz araba hayalidir. Araç almanız için bazı otomotiv firmaların faizsiz araç kredisi imkanından yararlanabilirsiniz. Araç şirketleri dışında, araç kredisi ve galeriden alacağınız araçlarda faiz ödemek durumunda kalırsınız. Faizsiz ev imkânı ise özel projelerde sunulabiliyor.

Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Ev sahibi olmak istiyorsanız, yönteminiz ne olursa olsun tapu masrafları ve vadeyi kısaltmak adına peşinat biriktirmeniz önemlidir. Ev kredisinde %80 ödeme verilir. Bunun dışında dar gelirli ve vatandaşlara özel TOKİ projelerinde de az da olsa bir miktar başvuru bedeli alınır.

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Taksitle ev devlet projelerinden alınabildiği gibi son dönemde ortaya çıkan tasarruf birikimleri ile ev sahibi yapan yatırım firmaları vardır.

Bu şekilde;

  • Ev almak daha da kolaylaşır.
  • Devlet projelerinde kura ile ev sahibi olursunuz.
  • Tasarruf ve birikimle ev sahibi yapan firmalar ise belirli periyotta ödediğiniz taksit ve peşinata göre gruplara ayırarak kura yapar.
  • Kura çıktığında ödediğiniz para miktarına bakılır, istediğiniz ev şartlarında sizlere ev almanız sağlanır.

Sahip olduğunuz eve girer ve taksit ödemeye bir müddet daha devam edersiniz. Küçük birikimlerle, tasarruflarla ve doğru seçimle ev sahibi olmak artık hayal değil gerçek.