Ana Sayfa Ev Almak Ev Sahibi Olmak İçin Fırsat; Kredisiz Ev Sahibi Olun

Ev Sahibi Olmak İçin Fırsat; Kredisiz Ev Sahibi Olun

ev-sahibi-olmak-icin-firsat-kredisiz-ev-sahibi-olun

Kira öder gibi ev sahibi olmak, günümüzde herkesin hayali ve amacı haline geldi. Ülkemizin emektar insanları ev almak istiyorum diyerek ve faizsiz kredi alabilir miyim kaygısıyla bankalara müracaat ediyorlar.

Bankalar bazen vatandaşlara taksitli ev almak için kredi veriyor ya da konut kredisi için kampanyalar düzenliyor. Fakat taksitle ev al almak için bankadan aldıkları paranın yaklaşık iki katını ödemek zorunda kalıyorlar.

Tasarruf İçin Ne Yapmalı?

Düşük gelirli kişilere kira öder gibi ev sahibi olmanın başka bir yolu da yok gibidir. Bankalar müşterileri için bazen düşük taksitle ve uzun vadeyle kredi imkanı sunabiliyor. Genellikle 12 ile 20 yıl vadeli ev kredisi veriyorlar.

Bu durum katılım bankalarında faiz yerine kâr elde etmenin bir başka yoludur. Bir çok kişinin özellikle kiradan kurtulmak ve faize bulaşmak istemeyenlerin en çok başvurduğu yoldur.

Katılım Bankaları ile Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Katılım bankaları, mütedeyyin olan veya faizli ev almak istemeyenlerin peşinatsız ev sahibi olmak için kullandığı bir seçenektir. Katılım bankası müşterinin talip olduğu evi satın alır. Satın alınan evi belli bir kâr ekleyerek müşterisine vadeli ve taksitli bir şekilde satar.

Bu şekilde evin değeri artsa da ortada bir ticaret olduğu için faizsiz ev sahibi olunabilir. Tasarruf yapmanın sırrı tasarruf aş ile mümkün ve kolaydır.

Bu şekilde taksitle ev sahibi olmanın bazı koşulları vardır. Bunlar;

  • Katılım bankasından ev almanın en kısa yolu tasarruf ve birikimdir. Birikimi olan müşteri daha az vadeli ve daha az taksitli ev alabilecektir.
  • Katılım bankaları kâra ve zarara katılmayı esas alır. Fon toplama ve birikimleri faiz olmadan ev almak ilkesiyle hareket eder.
  • Emek ve sermaye ortaklığı ile kiracıya ev sahibi olma imkanını müşterinin rızası doğrultusunda yapar.

Kira ödemekten kurtulmak isteyen çok sayıda insan ev sahibi olmak ev satın alma yöntemlerini araştırmaktadır. Bankalar veya firmalar bu istekleri çeşitli yollar sunarak yapar.

Faizsiz Araba Almak İçin Ne Yapmak Gerek?

Ev almanın haricinde araba satın almak da çoğu zaman kolay olmuyor. Dar gelirli olan veya araba yükseltmek isteyen faizsiz araba satın alma seçenekleri yollarını aramaktadır. Bu yöntemlerle hem ev hem de araba sahibi olabilirsiniz.

Birikim, az olanı çok yapma imkanı sağlar. Birikim yapmak tasarrufla araba almanın veya senetle araba almanın kolay yoludur.