Ana Sayfa Ev kredisi Ev Kredisi Nedir?

Ev Kredisi Nedir?

Ev Kredisi

Günümüzde bankalar, her yıl değişen faiz oranlarıyla vatandaşlara çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Taşınma maksadıyla ya da yeni bir ev düzeni oluşturan evli çiftlerin başvurduğu kredi çeşitlerinden biri de ev kredisidir.

Ev kredisi ve buna benzer kredi alımlarında bankalar belirli kriterler belirler. Bu kriterlere uyan kişiler rahatlıkla uzun vade ve uygun taksit imkanlarıyla ev kredisine sahip olabilirler.

Konut kredisi olarakta geçen ev kredisi alabilmek için satın alınacak olan evin ipoteği alınıp gerçekleştirilen bu süreç satış vaadi sözleşmesi ile de yürütülebilen bir kredi alım sürecidir. Ancak belirli şartlar gerçekleştirildiğinde verilebilen konut kredisi hakkında size en yakın bankaya giderek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ev Kredisi Hakkında Bilgi Edinme Kanalları

Kişiler; bazı bankalardan ev kredisi hizmetlerini bankaların müşteri hizmetlerini arayarak belirli kişisel bilgileri vermeleri dahilinde alıp alamayacaklarını sorgulayabilmekteler. Bu bilgiyi bankaların canlı müşteri hizmetleri adı verilen yere yazarakta elde edebilirsiniz. Günümüzde çok sık kullanılmayan bir başka iletişim yöntemi de e mail’dir. Bankaların e posta adreslerine mesaj yazarakta ev kredisi alımı ve süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çoğu banka SSS adı verilen krediler hakkında sıkça sorulan soruların yer aldığı hazır bilgi bölümlerini barındırırlar. Bankanızın sitesine girerek bu hazır soruları inceleyipte bilgi edinebilirsiniz.

Bankalar konut kredisi verirken belirli şartları öne sürerler. Bu şartlardan ilki yasal yaş sınırıdır. 18 yasal yaş sınırını dolduran kişilerin başvurabilme imkanları bulunur. Düzenli bir işe sahip ve gelirini düzenli olarak alan kişiler daha kolay ev kredisi alabilmektedirler. Geçmişte kredi almış olup bu kredi ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmiş ekonomik dil ile kredi notu yüksek olan kişilere bankalar tarafından ev kredisi verilirken öncelik tanınır.

Ev Kredisi Kullanmadan Ev Almak İçin Tıklayın