Ana Sayfa Ev Almak Dar Gelirli Konut Alma Başvuru Şartları Nedir?

Dar Gelirli Konut Alma Başvuru Şartları Nedir?

ev-almak-dar-gelirli

Dar gelirli aileler için ev sahibi olmak imkânını sunan konut projelerinden faydalanabilmek için, özel başvuru şartları getirilmiştir. Bu başvuru şartlarına sahip olmayanlar, bahsi geçen konut projelerinden faydalanamazlar.

Ev Almak İstiyorum Diyenlere Fırsat

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı dar gelirli olan ve ev almak istiyorum diyenler için “alt gelir grubu” için konut projeleri üretmeye devam ediyor. Binlerce dar gelirli ev almak için ev sahibi olmak için TOKİ alt gelir grubu konut projelerinin ilan edilmesini bekliyor. 350 TL gibi düşük taksitle ev almak için bu konut projelerine başvuru yapmak gerekiyor.

Başvuru Şartları

Dar gelirli kişileri tasarrufla ev sahibi yapacak projelere başvuru şartları şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Projenin bulunduğu il veya ilçe sınırlarında ikamet etmek veya o il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olmak
  • Daha evvel TOKİ’den ev satın almamış olmak
  • Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altında olan çocuklarının üzerine kayıtlı evi bulunmamak
  • 25 yaşından büyük olmak
  • Hane halkı gelirinin aylık 5.500 TL’den fazla olmaması

Bu şartlara sahip herkes TOKİ’den ev sahibi olmak için başvuru yapabilir.

Faizsiz Ev Kredisi Kullanmak Mümkündür.

TOKİ tarafından, alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için hazırlanan projelerde, farklı yüz ölçümlere sahip konutlar, peşinat artı 120 aya varan taksit imkanı ile satışa sunuluyor. Peşinatı olmayan, bu güne kadar tasarruf yapamamış kişilerin bu projelerden faydalanmasının sağlayan birikimle ev sahibi olma avantajı sunan sistemler vardır. Dar gelirli kişiler bu sistemlere dahil olarak, satın almak istedikleri evi faizsiz ev kredisi kullanarak alabiliyor.

Faizsiz konut sahibi olmanın sağladığı pek çok avantaj var. Her şeyden önce birikimle ev sahibi olma imkanı sunan sistemlerde, peşinatsız ev alma fırsatı var. Peşinatsız ve taksitle, dar gelirli aileler üçün hazırlanan konut projelerinden faydalanmak için, bankaların kredi faizlerine katlanmak zorunda değilsiniz. Evim evim benim evim olsun istiyorsanız, tasarruf yapamadım, peşinatsız ev alma şansım olsun diyorsanız, birikimle ev alma avantajından faydalanarak, ucuz konut proje fırsatlarını değerlendirin.