Ana Sayfa Bir Evim Var Ankara’da ev sahibi olmak

Ankara’da ev sahibi olmak

ev-almak4

Büyükşehirlerin tamamında ev kiralarının yüksek oluşu Ankara’da ev almak istiyorum diyen kişilerin sayısını artırmaktadır. Kiralardaki bu önlenemeyen yükseliş kişileri kendi evlerini alma konusuna yönlendirir. Kişiler ev almak uğruna sürekli araştırma içinde olurken, bir yandan da birikim yapmak için harcama kısıtlama ve tasarruf yöntemini uygulamaktadırlar.

Ankara’da Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Ankara’da ev almak isteyenler için ilk sistem banka kredisidir. Ancak banka kredisi ile ev almak için öncelikle bir miktar birikim yapmak şarttır. birikim yapmak ise bu hayat şartlarında çok da kolay değildir. Son dönemlerde bazı bankalarda konut kredisi faiz oranlarının 0.99’a inmiş olmasını fırsat bilen çoğu ev sahibi, ev fiyatlarını artırma yoluna gitmiştir. Bu durum tasarrufla ev düşüncesi taşıyan kişilerin hayal kırıklığı yaşamasına sebep olmuştur. Bu durum kişilerin faizsiz ev kredisi almak istemesine sebep olmaktadır.

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Her ay düzenli bir gelire sahip olan kişilerin ev alma düşüncesine bankalar dışında cevap veren farklı kurumlarda yer almaktadır. Bu kurumlardan taksitle ev almak mümkündür. Bu kurumlarda belirli bir limitle taksitle araba veya taksitle konut alınabilmektedir.

Her Ay Bir Ev Nasıl Alınır?

Taksitli konut veya taksitle araba satışı yapan şirketlerde eski imece sistemine benzeyen bir sistem işler. faizsiz konut almak isteyen kişiler bu sistemlere üyelik oluşturarak her ay belirli bir miktarda taksit öder ve alacakları evin parasını bir nevi biriktirmiş olur. Sistemde her grupta belirli bir kişi sayısı bulunur. Bu sayı aynı zamanda kredisiz ev için ödenmesi gereken taksit sayısıdır. Kura usulü işleyen sistemde üyelerin aylık olarak ödedikleri miktarla her ay bir üyeye ev alınır. Bu sistemde 100 bin liralık bir ev almak için 100 kişilik bir grup bulunur ve aylık taksitler ona göre belirlenir. Her ay bir üyeye bir ev alınır ve üyeler borcu bitene kadar aylık taksitleri öder. Üyelerin borçları bittiğinde ev tapuları kendilerine verilir.

Faizsiz Kredi Almak

Kredisiz ve peşinatsız ev alma düşüncesinde olanlar için en avantajlı olan sistem budur. evim evim gibi adlarla anılan bu şirketlerin faaliyetleri yasalara uygundur. Sizlerde Ankara’da ev almak istiyorum düşüncesi taşıyorsanız bu sistemle kolay bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.